İçeriğe geç

Emekçi kadınların el emeği pazarı yaya yoğunluğu az bölgelere kaldırıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde seçimden sonraki değişim en çok el emeğiyle geçinen kadınları etkiledi. Kadınlar, turist ve yerel halkın yoğun kullandığı Bayramyeri’nden alındı. Lise Caddesi’nde yaya trafiğinin az olduğu Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önü ile Atatürk Parkı’na taşındı.

Haber Merkezi
Twitter Facebook WhatsApp Telegram
Yayınlanma: Haziran 28, 2024 - 15:23:45 Güncelleme: Haziran 28, 2024 - 15:23:55

Denizlili kadınların el emeği göz nuru ürünlerini satarak aile ekonomilerine katkı sağlamasına zemin hazırlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi El Emeği Pazarı, artık Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önü ile Atatürk Parkı yanındaki yürüyüş yolunda stant açıyor.

Kadınların Bayramyeri meydanındaki stantları seçimden hemen sonra kaldırılmıştı.

26-27 Haziran’da Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde stant açan kadınlar, 28-29 Haziran’da ise Atatürk Parkı yanında bulunan yürüyüş yolunda ürünlerini sergileme imkanı bulacak. 18 yıldan buyana ürettikleri el emeği göz nuru eserlerini El Emeği Pazarı’nda açtıkları stant ile satma imkanı bulan kadınlar aile bütçesine katkı sağlamanın yanı sıra sosyalleşme imkanı da buluyor. El Emeği Pazarı’nda takılar, iğne oyaları, deri tasarımlar, tel kırma, örgü çeşitleri, ev aksesuarları, bez bebek, sabun ve yüzlerce değişik ürün yer alıyor.

Kadınlar aile ekonomisine katkı sağlıyor

El Emeği Pazarı Başkanı Derya Köseler Topal, Denizli Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile böyle bir imkana kavuştuklarını belirterek, birçok kadının El Emeği Pazarı’nda aile ekonomisine katkı sağladığını anlattı. Daha önce İncilipınar Kapalı Pazaryeri ve Bayramyeri Meydanı’nda stant açtıklarını ifade eden Topal, bundan sonra Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önü ile Atatürk Parkı yanında bulunan yürüyüş yolunda stant açacaklarını belirterek, “Tüm halkımızı sergilerimizi gezmeye davet ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir