İçeriğe geç

Denizlispor halka açılıyor

Denizlispor Başkanı Ahmet Yalın Yıldırım, şirketleşme sürecini tamamladıklarını ve yüzde 50’lik hissenin bölünerek halka açılacağını duyurdu. Yeşil siyahlılar bu projeyle birlikte 500 Milyon liralık gelir hedefliyor.

Haber Merkezi
Twitter Facebook WhatsApp Telegram
Yayınlanma: Temmuz 5, 2024 - 18:55:17 Güncelleme: Temmuz 5, 2024 - 18:55:18

Denizlispor Başkanı Ahmet Yalın Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısıyla gündemi ve projeleri değerlendirdi. Kulüp Başkanı Ahmet Yalın Yıldırım, toplantıda şirketleşme sürecini tamamladıklarını anlatırken yeni başlatılan projenin detaylarını paylaştı.

“DENİZLİSPOR’UN YÜZDE 50 HİSSESİNİ 500 PAYA BÖLÜYORUZ”

Sürecin tamamlanmasıyla birlikte Denizlispor’a ait iki şirket kurulduğunu ve tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu belirten Başkan Yıldırım, “Dernekten, futbol kulübüne, oradan şirketleşmeye geçen süreci bugün itibariyle tamamladık. Denizlispor’a ait iki tane şirket var. Denizli Eğitim A.Ş. ve Denizli Sportif A.Ş. ikisinin de yüzde yüz tüm sorumlulukları şahsıma devredilmiş durumundadır. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne evraklarımızı teslim ettik. İl gençlik müdürlüğü de bu evrakları federasyona onay için gönderdi. Mali yeterlilik tablolarımızın hepsi, diğer kriterlerde olmak üzere uygun” diye konuştu.

“HEDEF 500 MİLYON TL”

Başkan Yıldırım, şirketin yüzde 50’lik bölümünü halka açacaklarını belirterek “Şirketleşmemiz tamamlandığı anda Denizlispor’un yüzde 50 hissesini 500 paya bölüyoruz. Her paya 1 milyon TL değer biçtik. Hedefimiz yüzde 50 hisseyle 500 milyon TL gelir elde etmek. Denizlispor’un şimdiki değil, gelecekteki dertlerini çözmek istiyoruz. Tamamen şeffaflaşmayı ve şirket katılımını da sağlayarak her paydaşın söz sahibi olacağı bir sistem kuracağız” diye konuştu.

“SPONSORLARA İHTİYACIMIZ VAR”

Denizlispor Başkanı Yıldırım, sponsorluklara ihtiyaçları olduğunu söyledi ve tüm Denizli’ye çağrıda bulundu. Başkan Yıldırım, “İçinde bulunmuş olduğumuz zor durumda bize cesur, memleketini seven, takımına her zaman her koşulda sahip çıkabilen, destekleyen, sponsorlara, isim ya da forma, marka sponsorluklarına ihtiyacımız var. Tüm Denizli’ye tek çağrımız; bize destek vermekten çekinmesinler. Bize bu zor zamanda sahip çıksınlar. Bizde genç çocuklarımızla birlikte çıktığımız bu yolda başarılı yolmak için her mücadeleyi vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

YARDIM KAMPANYASI İÇİN İZİNLER ALINDI

Yeşil siyahlı yönetim hayata geçireceği yardım kampanyası için Denizli Valiliği’nden gerekli izinler alındı. Basın toplantısında kampanyayla ilgili detayları aktaran Kulüp Başkanı Ahmet Yalın Yıldırım “Valilikten gerekli izinler alındı. Bir yardım kampanyası hesabı tarafımıza tahsis edildi. Tabi ki diğer dinamiklerinde bir araya gelmesi lazım. En önemli destek büyükşehir belediyesi… Gerekli desteği alırsak güzel bir yardım kampanyası başlatacağız. İyi bir organizasyon kuracağız. Bu kampanyayla birlikte 450 milyon TL toplam borç yükünün, 150 milyonluk bölümünün biteceğine inanıyoruz. Yeter ki güvenilsin. En büyük desteği belediyenin sağlaması gerekiyor. Biz belediyeden para değil, destekistiyoruz. Belediye yanımızda olsun, biz her yere ulaşırız. Diğer dinamikler Belediyenin olmadığı bir ortamda sağlanamaz” diye konuştu.

Öte yandan başkan Yıldırım, yeşil siyahlıların teknik direktör Çağdaş Mavioğlu yönetiminde 15 Temmuz itibariyle yeni sezon çalışmalarına başlayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir