İçeriğe geç

Belediye bandosu Çamlık Caddesinde konser verdi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin hafta sonu cadde, meydan ve parklarda düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri vatandaşlardan tam not aldı.

Haber Merkezi
Twitter Facebook WhatsApp Telegram
Yayınlanma: Haziran 10, 2024 - 13:15:26 Güncelleme: Haziran 10, 2024 - 13:15:27

Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehir hayatının yoğun olarak yaşandığı cadde, meydan, park ve bulvarlarda düzenlediği birbirinden keyifli etkinlikler hafta sonuna damgasını vurdu. 7 Haziran Cuma günü akşam saatlerinde vatandaşları Bayramyeri Meydanı’nda Büyükşehir Bandosu’nun sürpriz konseri ile buluşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu da açık havada düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleriyle renkli anların yaşanmasına neden oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda, 8 Haziran Cumartesi günü Türk şiirinin evrensel ve unutulmaz ismi Nâzım Hikmet’in ölümünün 61. yıldönümünde Delikliçınar Meydanı’nda açtığı karikatür sergisini Çamlık Parkı’nda da vatandaşların beğenisine sundu. Denizlililer usta şairin 50 özel karikatüründen oluşan sergiyi ilgiyle inceledi.

Oyun havalarıyla eğlence ikiye katlandı

Programın akşam bölümünde ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı müzisyenleri Çamlık Caddesi’nde çimlere oturarak serin havanın tadını çıkaran vatandaşlar için bir konser verdi. Müzisyenlerin çaldığı birbirinden güzel parçaları keyifle dinleyen Denizlililer sevdikleriyle gecenin tadını çıkardı. Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu 9 Haziran Pazar günü de Çamlık Caddesi’nde banklarda dinlenen ve gezintiye çıkan vatandaşlar için sahne aldı. Bandonun çaldığı birbirinden güzel ve hareketli şarkı ve marşlara tempo tutup alkışlarla eşlik eden vatandaşlar oyun havalarıyla da eğlencelerini ikiye katladı. Vatandaşların büyük bir beğeni ile dinlediği konser unutulmaz anların yaşanmasına neden oldu.

Sanat şehri Denizli

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Artık Denizli’nin tüm sokaklarında sanatın yaşandığı, sanatçını kendini keyifle hissedebildiği bir şehir yaratma hayalimiz var. Bundan sonra Denizli’nin hangi sokağına bakarsanız karşınızda Büyükşehir Belediyesi sanatçılarını ve sanatını icra eden dostlarımızla beraber bizi görecekler. Bu bir başlangıç. Bir süre sonra artık Denizli’de sanat sokağı olan yerler olacak. Buralarda müzik, resim, tiyatro gibi sanatını yapan dostlarımız olacak” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir