İçeriğe geç

Pamukkale’de çocuklar babalarıyla satranç oynadı

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği “Baba-Çocuk Satranç Etkinliği”nde babalar ve çocuklar birlikte satranç oynadı. Babalarıyla bir araya gelen miniklerin heyecanı gözlerinden okundu.

Haber Merkezi
Twitter Facebook WhatsApp Telegram
Yayınlanma: Haziran 28, 2024 - 15:36:24 Güncelleme: Haziran 28, 2024 - 15:36:25

Gençlerin ve çocukların hem sosyal hem de sportif anlamda gelişimine katkı sunmak isteyen T.C. Pamukkale Belediyesi, ücretsiz kurslarına ara vermeksizin devam ediyor. Pamukkale Belediyesi’nin yoğun talep edilen kurslarından olan satranç branşında minik kursiyerleri babalarına karşı mücadele etti. Pamukkale Belediyesi’nin minik kursiyerleri, babalarıyla satranç maçı yaparak, hem eğlendiler, hem de kursta öğrendiklerini pratiğe döktüler.

ÇOCUKLAR BABALARIYLA MÜCADELE ETTİ

Kursiyerleri ve ailelerini Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Çizmecioğlu ağırladı. Çizmecioğlu, Pamukkale Belediyesi olarak, çocukların sosyal ve sportif yönden gelişimine katkı sunmak ve onları zeka oyunlarına teşvik etmek adına satranç gibi birçok branşta ücretsiz kurslar düzenlediklerini belirtti:

“Pamukkale Belediyesi olarak çocuklarıyla iş yoğunluğu nedeniyle bir araya gelemeyen babaları Baba-Çocuk Satranç Etkinliği vesileyle buluşturmak istedik. Bugün burada çocuklarımızla ve babalarımızla bir araya gelmek bizleri mutlu etti. Pamukkale Belediyemizin bu dönem devam eden ve yeni açtığımız 51 branşta ücretsiz kursu var. Bu kurslarımızı halkımıza hizmet, onlarla bir arada olmak adına yapıyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle çocuklarıyla verimli bir kaç saat geçirme olanağı bulan babalar, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Pamukkale Belediyesi’nin satranç kursunun minik kursiyerleri babalarıyla kıyasıya mücadele ettiler. Etkinliğin sonunda, tüm çocuklara katılım belgeleri, madalyaları ve hediyeleri takdim edildi. Minik satranççılar, zihinsel ve motor becerilerini ortaya koyduğu bu turnuvadan, oldukça keyifli şekilde ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir